Полювання, мисливська зброя, способи полювання й спорядження. Мисливський портал.
Головна | Реєстрація | Розширений пошук | Нове на сайті  
be number one
 

Збройові клейма, іспитові клейма в Бельгії

  {banner}  

Іспитові клейма в Бельгії

 
Переглядів: 919 | Категорія - Мисливські статті

 

В. ШИПИЛОВ

Первий бельгійський закон про відстріл зброї був прийнятий в 1672 р. Він вводил обов'язковий відстріл усякого вогнепальної зброї, изготовленного в Люттихе. Кожна зброя, що витримала відстріл, клеймилось гербом міста (мал. 1).
В 1853 р. був прийнятий закон, на якому заснована вся бельгійська современная система відстрілу. Він увів збройові клейма попереднього відстрілу (мал. 2 і 3), відновив старе клеймо — герб міста (мал. 1).
После відстрілу стовбури перевіряють і державні контролери ставлять свои особисті клейма (мал. 4). У готовому виді стовбури знову представляються к огляду й клеймуються остаточним   клеймом   приймання   (мал.   5).
Следующий закон про випробування зброї був прийнятий в 1888 р. З деякими изменениями, внесеними законом 1923 року, він діє й до сьогодення времени.
За бажанням замовника перший попередній відстріл стовбурів міг вироблятися посиленим зарядом. У цьому випадку він називався «подвійним» або «потрійним» відстрілом і стовбури клеймувалися клеймами, зображеними на мал. 6 і 7.
На стовбури, що витримали попередній відстріл, наносився відповідний калібр. За правилами закону 1888 р., що вошли також у закон 1923 р., калібр, нанесений на стовбури-заготівлі після попереднього відстрілу, можна збільшити при подальшій обробці не більше ніж на 0,2 мм. Якщо це значення перевищене, стовбури піддаються повторному попередньому відстрілу зарядом, що відповідає новому калібру
Розглянемо ряд змін закону 1888 р. Декрет від 1 березня 1891 р. уперше в Бельгії й на Європейському континенті ввів добровільний відстріл бездимним порохом для дробового пострілу. Стовбури, відстріляні таким чином, одержували клеймо (мал. 8), на якому вказувався бездимний порох.   У   цьому   випадку   порох   «ЄС».
6 липня 1892 р. вийшов новий королівський декрет, що встановив додаткове таврування стовбурів, що витримали цей добровільний відстріл. На стовбурах наносилися вага стовбура в грамах і розміри патронника в міліметрах. Форма клейма в законі не обмовлялася. Станція відстрілу в Люттихе застосовувала наступну форму: 70/20,6, де число 70 означає довжину патронника, а 20,6 — діаметр його.
Декрет від 30 січня 1897 р. передбачав клеймо CHOKE (мал. 9) для гладких стовбурів з дуловим звуженням або клеймо СН. В. RAYE (мал. 10) для стовбурів з нарізами в дуловому звуженні. Відповідне клеймо наносилося в такий спосіб: CHOKE із цифрами 16,3 і 17,0, де 16,3 — діаметр у дула, 17,0 — діаметр каналу стовбура на відстані 22 див від казенного зрізу
Декрет від 4 жовтня 1898 р. затвердив позначення калібру гладкостовбурних рушниць по англійському зразку (мал. 11). По декреті від 18 жовтня 1898 р. всі стовбури, остаточно відстріляні чорним порохом, клеймувалися клеймом, зображеним на мал. 12. Для стовбурів гладкостовбурної зброї, що заряджає з дулової частини, це клеймо означає відстріл посиленим зарядом
Новий закон 1923 р., що вступив у силу 23 червня 1924 р., змінив клеймо, що позначає калібр і розмір патронника по довжині (мал. 13). На стовбурах гладкостовбурних рушниць, що мають дулове звуження, тепер ставиться клеймо: на правому стовбурі: 18,4 CHOKE 18,2, на левом 18,3 CHOKE 18,2. Це означає, що при позначенні CHOKE дулове звуження більше 0,2 мм; діаметр каналів обох стовбурів, обмірюваний перед попереднім відстрілом на відстані 22 див від казенного зрізу, дорівнює 18,2 мм; діаметр каналу правого стовбура після остаточного відстрілу дорівнює   18,4   мм,   а   лівого   —   18,3   мм.
Закон 1924 р. передбачає добровільний відстріл стовбурів гладкостовбурної зброї бездимним порохом після остаточного відстрілу чорним порохом
Зброя, відстріляна бездимним порохом, клеймувалося клеймом 14. Всі нарізні стовбури незалежно від того, на якому виді зброї вони встановлені, піддаються лише одноразовому відстрілу чорним або бездимним порохом і одержують клеймо 15.
У цей час у Бельгії всю зброю випробовуєте» і клеймується на підставі правил, виданих іспитовим центром у Льєжі в 1968 р. Ці правила засновані на законах 1888 і 1923 р. і ряді королівських декретів
Стовбури гладкостовбурних рушниць, що заряджають із казенної частини, можуть піддаватися добровільному випробуванню при тиску 800 бар. Стовбури, що витримали це випробування, одержують клеймо 3.
На стовбурах ставиться калібр у мм і довжина гільзи, знак прийомної якості — клеймо 16; вага стовбура в кг і г.
На затворних засувках, якщо вони не пройшли разом зі стовбуром кування,— клеймо 1. На замикаючому механізмі — клеймо 16. На прохання виробника зброя може бути піддано особливому посиленому випробуванню. Рушниці, що витримали це випробування, клеймуються клеймом 17.
Нарізні гвинтівки й карабіни підлягають обов'язковому випробуванню з використанням бездимного пороху в повністю завершеному виді
У результаті даного обов'язкового випробування зброя одержує наступні клейма на стовбурі:
—    клеймо 18, якщо стовбур сконструйований під кулю зі свинцю, клеймо 19 — під оболочечную кулю;
—    найменування патрона, зазначеного замовником у заявці на випробування;
—    клеймо   прийомної   якості   16;
—    на двоствольних карабінах відзначається також тиск комерційного патрона, на яке випробуване дана зброя
На головних частинах замикаючого механізму клеймо прийомної якості — 16.
Іспитові клейма в Бельгії

 
 (голосов: 2)
 • Руж'є з відкидним прикладом
 • Відстріл кульових патронів
 • Мисливська зброя ЦКИБ СОО
 • Руж'є "Спорт-актив"
 • Куля зі сталевим вражаючим елементом
 • | Автор: kodges | 28 августа 2007 | Коментарі (0) |  Надрукувати
   

  Добавление комментария

   
   
  Включите эту картинку для отображения кода безопасности
  обновить код   
  мужские часы наручные . Копии часов Paul Picot с доставкой м Сухаревская .
  Copyright © 2007 "Полювання, мисливська зброя, способи полювання й спорядження. Мисливський портал." GoodWeb