Полювання, мисливська зброя, способи полювання й спорядження. Мисливський портал.
Головна | Реєстрація | Розширений пошук | Нове на сайті  
be number one
 

ДОСВІД ОХОТНИКОВ-ВОЛЧАТНИКОВ

  {banner}  

ДОСВІД ОХОТНИКОВ-ВОЛЧАТНИКОВ

 
Переглядів: 519 | Категорія - Мисливські статті

 

П. ТХОРІВ,
начальник оргмассового відділу Ленінградського обласного суспільства
охотников і рибалок

Последние роки мисливці Ленінграда й області стали більш активно бороться з «сірим розбійником». В 1979 р. було добуто 237 вовків, в 1980 р.— 270, в 1981 р.— 307, в 1982 р.— 327, в 1983 р.— 271. Усього за пять років було винищено 1413 вовків. Однак чисельність звіра залишається все ще значної, і збиток, наносимий їм тваринництву й особливо охотничьей фауні, викликає серйозні побоювання. Досить сказати, що в 1983 р. тільки у двох радгоспах «Тріумф» і «Соснова Гірка» (Виборзький район) вовки зарізали кілька десятків голів великого рогатого худоби, овець, свиней. Збиток склав 28 тис. руб.
Установлено, що протягом року кожний вовк знищує 3—4 лосів. По учетним даним, тільки в мисливських угіддях суспільства живе близько 500 волков. Отже, наша мисливська фауна щорічно втрачає до 2 тис. лосей і кілька сотень кабанів. Збиток, наносимий вовками лосиному стаду, дорівнює кількості лосів, яких отстреливает суспільство для здачі мяса державі, а це значить, що ми щорічно недодаємо країні біля 300 т високоякісного м'яса диких копитних тварин
Исполком ленінградської обласної Ради народних депутатів прийняв специальное рішення «Про додаткові заходи по скороченню чисельності волков в області», яким зобов'язав суспільства мисливців і охотхозяйства использовать всі засоби й способи боротьби сволками.
Правление Ленінградського обласного суспільства мисливців і рибалок в исполнение цього рішення наприкінці березня 1984 р. провело зліт кращих егерей і охотников-волчатников. Ціль зльоту — обмін досвідом і його распространение. Перед учасниками зльоту з доповіддю виступив старший охотовед госохотинспекции при Леноблисполкоме П. Д. Іванов. Він рассказал про методи знищення вовків: облавному полюванню, застосуванні флажков, установці капканів, петель, привад, використанні отрут, видобутку на лігвищах, шляхом ваби. Доповідь викликала жваве обговорення. Собравшиеся поділилися своїми спостереженнями за звичками звіра, образом его життя, пристосуванням до навколишнього середовища, розповідали "про эффективности способів боротьби сволками.

Про цікаві спостереження розповів єгер В. В. Іванов (Тосненское районне суспільство). Єгерем він працює недавно, але полюванням на вовків займається більше 10 років. «Вовк відмінно знає свій район. У нього находжені дороги. Це чуйний і хитрий звір. Вовчиця, наприклад, за два тижні до щенения лягає в лігвище й приблизно стільки ж часу після того, як з'явилося потомство, не відходить від гнізда. Лігвище залишає лише на короткий час, щоб сходити   за   їжею,   що   їй    приносить самець і залишає в різних місцях не ближче 500—600 м від лігвища. Сам же до лігвища в цей період не підходить. За роки полювання на вовків я переконався, "Що в жодному разі не можна порушувати  їхніх сечових крапок. Це відразу насторожує звіра, і він переходить в іншій, район. Важка, але ефективний видобуток вовка на лігвищах. Тому я віддаю перевагу цьому виду полювання. Вона вимагає великого терпіння, витримки й обережності. Виявити лігвище не легко. Вовчиця, як правило, вибирає такі кріплення, що людині в них важко проникнути. Якось, виявивши лігвище, я підійшов до нього, видимо, дуже близько. Вирішивши, що одному брати вовчий виводок несподручно, я відправився в населений пункт, щоб запросити ще двох мисливців. Яке ж був наш подив, коли в лігвищі ми не виявили жодного вовченяти. Але ж був відсутній я всього 45 хвилин!
Як потім з'ясувалося, вовчиця «евакуювала» виводок з лігвища поетапно. Спочатку по одному перенесла вовченяти за 500—600 м (тут них охороняв вовк), потім перетягнула ще, приблизно на кілометр, у запасне лігвище. Нам треба було п'ята година, щоб знову виявити цей виводок і взяти його. Але сама вовчиця пішла. Щоб добити неї, я прив'язав вовченя як принаду недалеко від лігвища, а сам сіл у заздалегідь приготовлену засідокові. Приблизно через півтори години   з'явилася   вовчиця.   Вона  обережно ходила навколо, але не наближалася. Взяв я її лише через 17 годин майже безперервного сидіння в засідоку, що коли заспокоївся звір підійшов до вовченяти й виявився  на  відстані  вірного  пострілу
Доводилося спостерігати й випадки канібалізму у вовків. Один раз під час гонів я полював за парою вовків. У районі, крім них, інших вовків не було. І от у лютому вовчиця догодила в капкан. Коли я прийшов через кілька днів для перевірки, то виявив, що вовк вигриз у мертвої вовчиці бік. Небагато пізніше й цей хижак став моїм видобутком».
Молодий охотник-волчатник Д. П. Евдокимов (Тихвинское районне суспільство мисливців) спеціалізується на вилові вовків петлями зі сталевих гнучких тросів діаметром 2—4 мм. «Полюванням на вовків,— говорив він,— я займаюся років десять, добув 30 хижаків. Люблю полювання на цього звіра. Вона виробляє спостережливість, терпіння й витримку. Пам'ять у вовка відмінна, у кмітливості теж не відмовиш. Нерідко буває, ти його вистежуєш, а він у цей час спостерігає за твоїми діями. Щоб добути вовка петлею або калпканом, потрібно добре знати сечові крапки, шляхи пересування. Сечові крапки, "подібно магніту, притягають звіра, і, випливаючи по шляху раніше минулих родичів, звір напевно попадає в петлю або в капкан. Будучи фізично дуже сильним, що потрапив у петлю вовк так рветься й затягує її настільки туго, що трос доводиться обрубувати, інакше гашу звіра з петлі не вийняти. З 30 вовків я тільки двох піймав у капкан, інші 28 — петлями. Це дуже добутливий спосіб».
Єгер Привуоксинского мисливського господарства Б. Д. Соломин поділився своїм способом видобутку звіра капканами. «Кмітливість і пам'ять у вовка,— говорив він,— розвинені дуже добре. Якщо він хоча б раз перемахнув флажковую лінію, то вже не почуває до неї страху. Я спостерігав один раз, як звір, що бігав на трьох лабетах (одна залишилася в капкані), зовсім безстрашно входив і виходив із флажкового окладу. Повністю згодний з Евдокимовим, що говорив тут про притягальну силу сечових крапок. Улітку ці крапки виявити важко. Зате взимку я збираю застиглу сечу звіра (шматочки у вигляді льоду). Удома відтаю їх, отриману рідину підсолюю, щоб охоронити від псування, наливаю "у пляшки, щільно закупорюю й ставлю в    холодний    льох.  Тут вони зберігаються  до  весни.   Знаючи   вовчі   переходи я  вибираю місця для   установки, капканів,  ставлю  їх   і  поливаю  рідиною, що    заготовив    узимку.    По-перше, запах самої рідини  залучає звіра, по-друге,    відбиває     захід     заліза     й людських  рук.  Таким способом  я добув уже 15 вовків».
Після обміну досвідом кращі єгері й охотники-волчатники — учасники зльоту прийняли обіг до всього єгерського складу Ленінградського обласного суспільства мисливців і рибалок, призвавши справою відповісти на рішення виконкому облради. Завдання буде успішно вирішена, якщо кожний штатний і суспільний єгер протягом року добудуть хоча б одного вовка. Цим ми збережемо череди свійських тварин і примножимо запаси диких копитних
 
 (голосов: 0)
 • На лисицю з манком
 • На вовка загоном
 • Вовк
 • Пружина до капкана
 • Росомаха - "Гієна півночі"
 • | Автор: kodges | 11 июля 2007 | Коментарі (0) |  Надрукувати
   

  Добавление комментария

   
   
  Включите эту картинку для отображения кода безопасности
  обновить код   
  Copyright © 2007 "Полювання, мисливська зброя, способи полювання й спорядження. Мисливський портал." GoodWeb